OPALANIE NATRYSKOWE


Opalający prysznic, który pozwoli Ci szybko uzyskać efekt pięknej naturalnej opalenizny bez szkodliwych promieni. Polecany również kobietom w ciąży.

Przed zabiegiem opalania należy wykonać peeling w celu lepszej absorpcji barwnika.

 

Jak przygotować się do zabiegu opalania natryskowego?
Nie później niż dzień przed zabiegiem wydepiluj ciało, zrób peeling i przyjdź do salonu dopiero, kiedy opuchlizna i czerwone plamki znikną. Nie nakładaj żadnych preparatów na ciało, nie nawilżaj skóry - ma być całkowicie sucha i czysta. Tego dnia nie maluj twarzy, dokładnie ją oczyść i osusz. Nie stosuj również dezodorantów, antyperspirantów i perfum. Załóż ciemną bieliznę i luźne ubrania, które nie uszkodzą opalenizny w czasie powrotu do domu. W naszym salonie otrzymasz jednorazową bielizne oraz czepek.
Opalanie natryskowe nago, czy w ubraniu?
Ze względów higienicznych zaleca się opalanie w stroju. Możesz mieć na sobie zestaw własnej bielizny (majtki i biustonosz), strój kąpielowy lub zestaw bielizny jednorazowej (biustonosz +stringi). Należy pamiętać o założeniu czepka ochronnego na włosy i klapek lub specjalnych podkładek pod stopy, dzięki temu unikniesz zabrudzenia w trudnych do umycia miejscach.
Jak dbać o skórę po zabiegu opalania natryskowego?
Nie spiesz się z pierwszą kąpielą po zabiegu, najlepiej odczekaj kilka godzin. Często nawilżaj skórę balsamem - minimum dwa razy dziennie. Unikaj peelingu przez najbliższe dwa tygodnie, jeśli zależy ci na długiej i intensywnej opaleniźnie. Kąpiele w chlorowanej wodzie, wizyty w saunie, jacuzzi i zbyt mocne pocieranie skóry (np. ręcznikiem) doprowadzą do szybkiego usunięcia opalenizny.
Kto nie może korzystać z opalania natryskowego?
Przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu kosmetycznego są wszelkie choroby skóry i świeże ranki. O to, czy możesz skorzystać z tego zabiegu najlepiej zapytać kosmetyczkę specjalizującą się w opalaniu natryskowym lub pracownika salonu kosmetycznego.
Główne przeciwwskazania do opalania natryskowego to:
Kto może korzystać z opalania natryskowego?
Opalanie natryskowe jest całkowicie bezpieczne. Mogą z niego korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Taka forma opalania idealnie nadaje się dla osób o bardzo jasnej karnacji skóry, które nie mogą pozwolić sobie na dużą ekspozycję ciała na słońce lub regularne wizyty w solarium. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie atrakcyjny wygląd, ale nie chcą narażać zdrowia i kondycji skóry korzystając z łóżek opalających. Opalania natryskowe jest całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży, nie wywołuje chorób skóry.